Jakiego smartfona kupić?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • dontak
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez sonic Zobacz wpis
    Wybór postanowiłem ograniczyć do kilku parametrów technicznych: RAM/ROM , DUAL sim, dioda powiadomień, bateria. Jako dodatkowe cechy na plus to: szybkie ładowanie i grilla glas.

    Do tej pory porównaniem dla mnie aparatu jest motorola Moto 2 gen ( obecnie strasznie muli) - która nie miała najlepszego aparatu - więc chyba większość współczesnych słuchawek będzie pstrykała lepsze foty.

    Myslałem początkowo o Huawei P9 - bo fajne zdjęcia robi - jednak budżet nawet na używkę nie wystarczy; dlatego zacząłem przyglądać się P9 lite DUAL ( 1050 zł ,szkło + alu, RAM 2 GB/16 ROM, EMUI 4.1) lub P9 lite DUAL 2017 ( 1300 zł , plastyki ale 3 GB RAM/16 ROM, EMUI 5.0). Dopiero się wybieram do sklepu pomacać jak to chodzi na tym systemie. Chciałbym wybrać z netu 3 modele i wtedy pojechac pomacać. Mówisz, ze lepiej na Androidzie będzie chodzić telefon ?
    Sprawdź jeszcze Lenovo K6 note. Podobno spoko urządzenie (ma dobre recenzje) a i cena przyzwoita. No i jeszcze Samsung Galaxy J7

    Zostaw komentarz:


  • sonic
    odpowiedział(a)
    Wybór postanowiłem ograniczyć do kilku parametrów technicznych: RAM/ROM , DUAL sim, dioda powiadomień, bateria. Jako dodatkowe cechy na plus to: szybkie ładowanie i grilla glas.

    Do tej pory porównaniem dla mnie aparatu jest motorola Moto 2 gen ( obecnie strasznie muli) - która nie miała najlepszego aparatu - więc chyba większość współczesnych słuchawek będzie pstrykała lepsze foty.

    Myslałem początkowo o Huawei P9 - bo fajne zdjęcia robi - jednak budżet nawet na używkę nie wystarczy; dlatego zacząłem przyglądać się P9 lite DUAL ( 1050 zł ,szkło + alu, RAM 2 GB/16 ROM, EMUI 4.1) lub P9 lite DUAL 2017 ( 1300 zł , plastyki ale 3 GB RAM/16 ROM, EMUI 5.0). Dopiero się wybieram do sklepu pomacać jak to chodzi na tym systemie. Chciałbym wybrać z netu 3 modele i wtedy pojechac pomacać. Mówisz, ze lepiej na Androidzie będzie chodzić telefon ?

    Zostaw komentarz:


  • czernobyl
    odpowiedział(a)
    halo, halo
    to po kolei:
    ilość RAMU vs płynność to śliska kwestia - czysty android znakomicie działa na 2 GB RAM, natomiast wszelkie ciężkie nakładki typu EMUI (huawei, honor) czy MIUI (xiaomi) potrafią uziemić telefony z 3GB RAM; dodatkową ważną kwestią jest faktyczna prędkość odczytu/zapisu pamięci wewnętrznej urządzenia
    dobry apratat - jak dobry? podaj skalę porównawczą, od czego ma być lepszy
    bateria 3000mAh - trochę płynnie jak z ramem, w telefonie 5,7k 2KHD to będzie ledwo na dobiegnięcie do ładowarki po południu, a z kolei przy ekranie HD 5" i energooszczędnym procesorze typu snapdragon 430 starczy na półtorej doby
    LTE - chińczyki często nie mają LTE 800MHz, które działa(albo ma działać) poza miastami. osobiście posiadam tel bez LTE800 i nie czuję z tego powodu dyskomfortu
    wymienna bateria to rzecz pozostawiona dla najtańszych modeli albo wręcz nieosiągalna - raczej pomyśl o kupieniu małego. ale efektywnego powerbanka typu z dużą efektywnością (a nie z wielkimi cyferkami na obudowie)
    z ciekawych wynalazków spełniających większość kryteriów to Lenovo ZUK Z1 (5,5", snapdragon 801, 3GB RAM, niezły aparat z OIS, dual sim, 64gb ROM, bateria 4100mAh+szybkie ładowanie, dioda jest, brak LTE800) - do dostania x komie za 999
    bez diody powiadomień, ale reszta też niezła - samsung A5 2016

    Zostaw komentarz:


  • sonic
    odpowiedział(a)
    Halo, halo - nikt nic nie podpowie ? nie zasugeruje ?

    Zostaw komentarz:


  • sonic
    odpowiedział(a)
    Stoję przed zakupem telefonu , który spełniał by poniższe kryteria. Budżet wynosi ok. 1200 zł +/- 100 zł

    - min 5 cali ( + chętnie jakaś gorilla)
    - dobry aparat WAŻNE
    - RAM >= 3GB ( myślę, że tyle zapewni płynne funkcjonowanie)
    - bateria 3000 mAh
    - LTE
    - koniecznie dioda powiadomień ( bo przyzwyczajenia są silne)
    - DUAL Sim – nigdy nie miałem DUALa, ale w najbliższym czasie mi się przyda. Wiem ,że są różne typy tego rozwiązania – chodzi mi o to, aby na obie karty (prywatną i służbową) mogli się ludziska dodzwonić.

    - Android >= lilipop
    - wymienna bateria
    - szybkie ładowanie

    - liczby rdzeni, GPU i zegara procesora konkretnego nie podaję, bo nie wiem jaką ma to zależność z RAMem -> co rezultuje płynnym działaniem – niech się może wypowiedzą doświadczeni fachowcy

    Ze względu na dobry aparat to wybrałem LG G4 Dual LTE.
    Poza tym z opisów fajnie wypada HTC One M9 oraz Huawei P9.

    Nie wiem, czy uda się spełnić te wszystkie kryteria w jednej słuchawce, ale może ktoś coś zaproponuje.
    Nie mam zbytnio doświadczenia z telefonami, więc proszę kogoś z większą widzą o poradę i sugestie co można fajnego kupić za 1200 zł ?

    Zostaw komentarz:


  • Bambek1
    odpowiedział(a)
    Spoko rozeznałem temat. Ten sklep co zamawiałem podobno przez Francję i Niemcy przesyłają też z jaķąś machloją związaną z przepakowaniem. Jak dojdzie to dam znać co i jak.
    No wiesz na 500+ trzeba skądś wziąć. Kumpel z policji mówi, że odkąd weszło 500+ to przełożeni wścieklizny dostają na odprawach jeden cel zero pobłażania jebać wszystkich mandatami za co tylko się da. Więc znaleźli sobie sposób na parkingach pod dworcami często łapią ludzi co wyjeżdżają z parkingu a np nie zdążył świateł włączyć, albo pas dopiero zapina i mówi trzeba go skasować, no skurwysyństwo na max ale co poradzisz?

    Zostaw komentarz:


  • czernobyl
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis
    Wybór po długich godzinach lektury w sieci padł na xiaomi redmi note 4 pro/prime. Pazka w drodze AliExpress Standard Shipping
    wybór spoko - trzeba było tylko jeszcze doczytać, by wziąć go od HK Goldway z seller's shipping method za ~10USD i dostałbyś w przeciągu 14 dni kurierem bez VAT (przepakowują na terenie Europy i do domu przywozi DPD)
    a tak zostaje Ci przez najbliższe (minimum) trzy tygodnie 3x dziennie sprawdzać, gdzie i co robi Twoja paczka oraz zbierać dodatkowe fundusze na VAT - podobno ostatnio celnicy są niezwykle skuteczni udowadnianiu swojej przydatności dla budżetu

    w każdym razie - jak już dojdzie, to daj znać na forum, jak Ci się sprawuje

    Zostaw komentarz:


  • Bambek1
    odpowiedział(a)
    Wybór po długich godzinach lektury w sieci padł na xiaomi redmi note 4 pro/prime. Pazka w drodze AliExpress Standard Shipping

    Zostaw komentarz:


  • czernobyl
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis
    chodziło mi o to aby ręcznie nie wybierać z której karty dzwonię tylko tryb, w którym obydwie karty pozostają aktywne
    nawet w czystym androidzie masz opcję przypisania na stałe, co się dzieje z której karty - czyli defaultowy sim dla rozmów, defaultowy sim dla SMS i defaultowy sim dla transmisji; w części telefonów producent tak modyfikuje nakładkę, masz dwa przyciski w dialerze oraz w apce SMS dla każdej z kart sim oddzielnie - tak jak napisał Maicroft powyżej

    akurat wspomniany J7 ma jakiegoś niezłego Exynosa, natomiast taki J5 2016 to snapdragon 410, który nie wyrywa z kapci - dodatkowo w J5 wg mnie bardzo brakuje diody powiadomień oraz jeszcze bardziej brak czujnika oświetlenia zewnętrznego (do obejścia przez płatną wersję Lux Auto Brightness - ustawiasz na sprawdzanie jasności przez kamerkę przednią co kilkanaście sekund i jakoś to działa)

    Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis
    skłaniam się ku xiaomi redmi note 3 pro 3/32
    jeśli aparat nie jest priorytetem, to będziepanzadowolony; aczkolwiek bierz wersję opartą na snapdragonie - gdyby Ci się np. MIUI, czyli android od xiaomi, nie spodobał, to dla wersji na snapdragonie jest multum alternatywnych ROMów wyglądających i działających jak normalny android; MIUI potrafi być naprawdę irytujące, jak dla mnie główna myśl przewodnia MIUI jest zbieżna z ideą wieśtuningu - byle inaczej niż w oryginale
    w każdym razie RN3 powinien być dobrym wyborem, ostatnio ktoś pokazał mi statystyki zużycia baterii RN3 Pro Snap 3/32 - przy 20% baterii miał 9h30 SoT/odłączony od ładowarki 30h wcześniej, głównie przeglądania netu, YT i komunikatorów - wynik nieosiągalny dla 98% sprzętów na rynku

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)
    Kupilem jakies pol roku temu Galaxy J7 dual sim- to jakas dziwna wersja, nie sprzedawana oficjalnie w PL.

    Dwie karty SIM dzialaja normalnie. Z jednej glownej mam ustawione normalnie polaczenia,sms, internet 4G. Druga czuwa. Odbiera polaczenia normalnie.
    Przy wysylaniu sms, albo nawiazywaniu polaczenia zaznacza sie czy ma to byc z karty 1 lub 2. Sa dwie sluchawki pod klawiatura do wyboru.

    Wszystko w tym telefonie jeszcze dziala, bateria nawet trzyma, bo daje rade przejechac 800km z odpalonym Yanosikiem + non stop przesyl danych i wi-fi, wieczorem ma wtedy 30-40% baterii.

    Wchodza normalnie dwie karty nano-sim + karta microsd. Telefon nie muli sie, mi wystarcza

    Zostaw komentarz:


  • Bambek1
    odpowiedział(a)
    Przepraszam ale źle się określiłem co do wymogu aktywnego trybu dual sim, chodziło mi o to aby ręcznie nie wybierać z której karty dzwonię tylko tryb, w którym obydwie karty pozostają aktywne, jednak w momencie rozpoczęcia przez jedną z nich połączenia głosowego lub transmisji danych, druga karta jest wyłączana to jest tryb standby - już doczytałem.
    Rozpoznałem też sprawę tak jak kolega czernobyl pisze w sprawie oddzielnego portu na kartę pamięci i nie przeskoczę tu z bardzo tematu.
    Sporo wczoraj wertowałem net i najbardziej skłaniam się ku xiaomi redmi note 3 pro 3/32. Co o nim sadzicie ktoś ma go użyciu lub nawet wersję 2/16?
    Jakie wrażenia z użytkowania?

    Zostaw komentarz:


  • czernobyl
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Bambek1 Zobacz wpis
    Podpowiedzcie mi jaki wybrać smartfon z aktywnym dual sim.
    Wymogi to wytrzymała bateria, wyświetlacz max 5", oddzielny slot na kartę pamięci i 2 GB RAM. Ktoś używa coś podobnego? Nie musi być markowy może być xiaomi, lenovo itp.
    dual sim active = praktycznie zerowy wybór, chyba tylko jakieś Honory miały active, praktycznie cały świat oferuje tylko ds-standby, czyli standardowe wyłączanie drugiej karty, gdy na pierwszej toczy się rozmowa
    z wymagań, by mieć jednocześnie sloty na 2 karty SIM oraz SD to też spore wyzwanie - większość sprzedawców od dawna z wygody czy lenistwa wpycha sloty "hybrydowe" - czyli albo drugi sim, albo microSD (albo rzeźba dla sprytnych rączek i przy odrobinie umiejętności można połączyć sima nr 2 i mSD)
    co do xiaomi czy lenovo - to tych marek w ogóle bym nie traktował jako "niemarkowe" - one już dawno awansowały do 1. ligi i naprawdę nie ma się do czego czepiać w ich przypadku - ani do wykonania, ani do trwałości
    z niejako zbliżających się do Twoich wymagań (ale DS-standby oczywiście), to Galaxy J5 2016 DS lub Lenovo K5

    Zostaw komentarz:


  • Adamila021
    odpowiedział(a)
    S6 edge mam i polecam

    Zostaw komentarz:


  • Bambek1
    odpowiedział(a)
    Podpowiedzcie mi jaki wybrać smartfon z aktywnym dual sim.
    Wymogi to wytrzymała bateria, wyświetlacz max 5", oddzielny slot na kartę pamięci i 2 GB RAM. Ktoś używa coś podobnego? Nie musi być markowy może być xiaomi, lenovo itp.

    Mogę zaoferować na zamianę nówkę Samsunga J3 nieodpalany. Kolor czarny.
    Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.

    Zostaw komentarz:


  • czernobyl
    odpowiedział(a)
    to, że akurat masa ludzi kupuje powyższego K&M nie znaczy wcale, że jest on dobry-tak jak masowa okupacja plaż Bałtyku w sezonie letnim nie oznacza, że jest tam tanio, fajnie i przyjemnie - po prostu sporo nie wie o możliwości kupna sobie telefonu taniej z innych źródeł; naprawdę przestrzegam przed telefonami z 1GB RAM - to naprawdę mało dla aktualnych wersji androida i rozmiaru aktualnych aplikacji - w sumie stojąc pod ścianą i mając do wyboru niezły procesor i 1GB RAM vs słabszy procesor i 2GB RAM zdecydowanie wybrałbym bramkę nr 2; btw - ten K&M ma jakiś kosmiczny zabytkowy procesor i wspomagający go procesor graficzny z epoki kamienia łupanego (Mali 400 to zabytek rodem z okolic 2012r.)

    co do pancernego telefonu - jest to koncepcja, ale z osobistych obserwacji widzę, że w 99% przypadków twarde plecki/gruby silikon + szkło hartowane wystarczą, nie ma po co dopłacać ~1/3 ceny za "firmowe" opakowanie telefonu w pancerną obudowę

    a tu coś w budżecie z darmową wysyłką z Niemiec (wg doniesień z forum telchina.pl wysyłają ze Słubic i to bardzo szybko kurierem) https://www.aliexpress.com/store/pro...608.0.0.SxsdRb

    Zostaw komentarz:


  • okioki
    odpowiedział(a)
    ja mam my phone iron 2 http://www.euro.com.pl/telefony-komo...FQOkUQodnCEAgg
    nie narzekam tani nie psuje się i jest odporny na uderzenia,
    mypone czy iphone co za różnica

    Zostaw komentarz:


  • czernobyl
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
    A co to za firma Kruger&Matz
    importer chińszczyzny, taki lepszy, bo mają swój brand i logo na telefonie/tablecie - któryś ich model, ZTCP to live 3 to klon TCL/Alcatela
    K&M to taki inszy goclever, tylko nazwa ładniejsza - tak, żeby się mogło z Bang&Olufsen komuś przypadkiem skojarzyć

    MZ kupowanie sprzętu od tego typu importerów to strata kasy - parametry słabe, niby gwarancja w PL, ale jakby co to masz duże szanse na
    a) bezowocną korespondencję z serwisem
    b) wysyłkę do serwisu i powrót uszkodzonego sprzętu / wersja b2 - naprawią jedno i uszkodzą drugie / wersja b3 - nie naprawią usterki, ale coś dodatkowo uszkodzą
    c) wysyłkę do serwisu i stwierdzenie zalania lub innego "uszkodzenia z winy użytkownika"
    (powyższe punkty niestety dotyczą 90% serwisów w Polsce, nieważne jak drogi jest sprzęt)

    Zostaw komentarz:


  • Agamek12
    odpowiedział(a)
    A co to za firma Kruger&Matz? Widzę że telefony 5" z tej firmy kupuje masa ludzi: http://allegro.pl/smartfon-kruger-ma...694684154.html
    Ostatnio edytowany przez Agamek12; 894.

    Zostaw komentarz:


  • czernobyl
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Agamek12 Zobacz wpis
    Dla dziecka potrzebuję.
    Budżet do 400zł, wyświetlacz 4-4,5", Android, itp. - co wybrać?
    określając rozmiar wyświetlacza na max 4,5" mocno zawężasz pole wyboru - praktycznie wszystko obecnie ma 5" minimum; warto przyjrzeć się faktycznym wymiarom zewnętrznym, bo sporo tych niby-małych aparatów ma koszmarnych rozmiarów ramki i ostatecznie kończy się i tak obudową porównywalnych rozmiarów
    w każdym razie szukaj zdecydowanie czegoś z 2GB RAM i jakąś rozsądną powierzchnią pamięci lub możliwością dołożenia karty SD. Dlaczego - bo obecnie sam system + usługi Google zeżrą Ci 0,5GB RAM lub nawet więcej, a przeciętna gra nie zajmuje obecnie 3MB jak 5 lat temu, a raczej 100-500MB
    w budżecie szukałbym z używanych:
    - s4 mini + powiększona bateria, telefon na nieoficjalnym CM13 zasuwa jak mały przecinak
    - s3 LTE (i9305) + powiększona bateria - to 4,7", ale w łatwej do utrzymania obłej obudowie (*uwaga - s4 i9500 z 5" ekranem ma niemalże ten sam rozmiar zewn.)

    a z nówek to tylko chinola w tych okolicach - np. xiaomi redmi 4A od hongkong goldway z aliexpress. 109USD + 10USD za seller's shipping method (gwarancja bez VAT), ale możesz sobie odjąć przez cashback -6% od ceny tel oraz przy założeniu nowego konta jest (powinno być) -10USD na elektronikę powyżej 100USD. czyli praktycznie mieścisz się w budżecie i masz dobrze wykonany tel z rozsądnymi parametrami i porządną baterią

    ja mojej młodej (10 lat) kupiłem pół roku temu IUNI I1, po wrzuceniu cyanogenmoda jest bardzo zadowolona, bateria ponad 6h SoT, co przy 5,2"/FullHD robi naprawdę wrażenie - obecnie do dostania za -70USD

    Zostaw komentarz:


  • sew1981
    odpowiedział(a)
    tu masz wprawdzie 5 cali, ale aparat 8 mpix i 1gb ram za sensowną cenę myślę dla dziecka:

    Zostaw komentarz:


  • Agamek12
    odpowiedział(a)
    Dla dziecka potrzebuję.
    Budżet do 400zł, wyświetlacz 4-4,5", Android, itp. - co wybrać?

    Zostaw komentarz:


  • Yacca
    odpowiedział(a)
    Wielkie dzięki! Kupię w jednym z dwóch podanych wyżej źródeł.

    Zostaw komentarz:


  • arturas03
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Yacca
    Zamieszczone przez arturas03
    Mam redmi note 3 pro z dual simem i wszystko chodzi jak trzeba.
    Dzięki. Tego też rozważam. Czy możesz napisać gdzie kupiłeś?

    Na początku miałem trochę uwag co do spolszczenia i gubienia zasięgu, ale po paru aktualizacjach jest ok. A kupiłem tutaj:

    Zostaw komentarz:


  • krissos
    odpowiedział(a)
    Kupując z chin nap na ibuygou, możesz zamówić kurierem + ubezpieczenie od vat i za 3 dni masz paczkę w domu. Jeśli się zdarzy że naliczą vat to wtedy pokrywa to ubezpieczenie i Ty nic nie płacisz . A i serwis masz w pl (Wrocław), co prawda jaki jest to jest, ale jest w pl

    Zostaw komentarz:


  • czernobyl
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez micho_m
    Na telefony jest nakładany tylko jeden podatek, chyba VAT. Jeśli przesyłka bedzie szła przez WER Zabrze to możesz na 99% liczyć na sprawdzenie i naliczenie podatku. Musisz wtedy przedstawić dowód zapłaty i screen z aukcji chyba.
    z tego, co piszą, to obecnie wszędzie musisz liczyć się z VATem za paczkę spoza UE
    rozsądniej MZ będzie poszukanie sklepu, który ma nieco drożej, ale ma dostawę kurierem z Europy - masz telefon w tydzień, a nie w 2 mc. Ostatecznie wyjdzie tyle samo finansowo - dopłacisz za dostawę z Europy tyle samo lub mniej niż za VAT+dłuugie czekanie.
    I przy zamówieniach z ali lub chińskich sklepów pamiętajcie o cashbacku - zawsze te 5-7% wróci na konto -i będzie na waciki przy kolejnych zakupach z Chin

    Zostaw komentarz:

Pracuję...